מידע מקצועי נוסף

 
 
בדיקת ראייה? כדאי לדעת...
בדיקת הראייה היא התהליך שבו האופטומטריסט או רופא העיניים קובעים את המרשם הנחוץ למשקפיים, עדשות מגע או ניתוחים לתיקון ראייה. לקוחות רבים סבורים בטעות שכדי לקבל בדיקת ראייה מדויקת יש לבצע אותה אצל רופא עיניים. אולם האמת היא שהמומחה במרשמים למשקפיים ובהתאמת עדשות מגע הינו האופטומטריסט. בעוד שהרופא מטפל בכל הקשור למחלות עיניים ותפקודן הרפואי, מקצועו של האופטומטריסט הינו בדיקת המרשם. במקרים רבים רופאי עיניים מבצעים בדיקת ראייה כחלק מהבדיקה הרפואית, אולם יעדיפו שאת המשקפיים הלקוח ירכוש לאחר אימות הבדיקה על ידי האופטומטריסט לאחר שקלול נתונים נוספים.

 
 שירות ואיכות ברמה גבוהה
משקפיים מולטיפוקל... כדאי לדעת...
עדשות המולטיפוקל נותנות מענה לבעיות ראיה למרחקים שונים. החל מגיל 40, עדשות העין (ובעצם הזונולות שמחזיקות אותן) מאבדות מגמישותן, ולכן קשה לנו יותר לבצע את פעולת הקריאה וההתמקדות. התהליך נקרא פרסביופיה, והוא טבעי ותקין לחלוטין. בדרך כלל מתחילים במשקפי קריאה אך לאט לאט יש בהן יותר ויותר צורך, וזה הופך להיות עול להחליף משקפיים לראייה למרחקים שונים.

אם המשקפיים לראייה מקרוב הולכים לאיבוד, אז קשה לנו לעשות דברים בסיסיים, כמו למשל לבדוק את המחיר בסופר. אנו תלויים בשני זוגות משקפיים, והמסקנה היא לרכוש זוג משקפיים אחד, שיענה על שני הצרכים: ראייה מרחוק וראיה מקרוב. הפתרון של משקפיים מולטיפוקל מאפשר לפציינט לראות נכון, חד וברור לכל מרחק בזוג משקפיים אחד. משקפיים אלה מונעים מצב של טשטוש ועייפות מחוסר הרכבה, או מהרכבה לא נכונה. עדשות פרוגרסיביות (מולטיפוקל) הן עדשות משקפיים מתוחכמות המאפשרות ראייה לכל מרחק.

העדשה מורכבת משלושה אזורי ראייה עיקריים: טווח רחוק, טווח ביניים וטווח קרוב. חלוקה זו אינה נראית על פני העדשה, זאת בניגוד לעדשות ביפוקל (עם חלון לקריאה) המאפשרות ראייה לרחוק ולקרוב בלבד. השימוש בעדשה מולטיפוקל מצריך תקופת הסתגלות, שבה המוח לומד להתאים את התנהגות הראייה. ההסתגלות נמשכת בין כמה שעות לכמה ימים. במקרים נדירים של חוסר הסתגלות נבדקות הסיבות לבעיה, עד למציאת פתרון משביע רצון.

נקודות חשובות בהתאמת משקפיים מולטיפוקל
הבדיקה צריכה להיות מדויקת ולהתבצע על ידי אופטומטריסט מוסמך הנותן אחריות לכל טעות או תקלה. המסגרת צריכה להתאים מבחינת גודל השטח המיועד לקריאה, מרחק ואיזור ביניים. העדשה צריכה להיות איכותית מחברה ידועה, ובעלת מינימום הפרעות ועיוותים.
  
בדיקות ראיה מומחים בהתאמת עדשות מולטיפוקל בדיקות ראיה עדשות מגע

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר